Warsztaty Kampus+: wizyta prof. Alana Barrella

fot k+
FacebookTwitterGoogle+LinkedIn

17.02.2016

W dniach 14-16 lutego b.r. na zaproszenie Kampus+ przyjechał do Polski Profesor Alan Barrell z Uniwersytetu Cambridge. Profesor wziął udział w warsztatach i spotkaniach roboczych, podczas których wypracowywane były założenia inkubatora Kampus+, mającego wspierać przedsiębiorczość na Mazowszu oraz promować mazowieckie startupy.

Prof. Barrell posiada szerokie doświadczenie akademickie i biznesowe, od wielu lat działa także jako inwestor, wspierając obiecujące firmy technologiczne. Obecnie prof. Barrel współpracuje z uniwersytetami w kilku państwach m.in. Center for Entrepreneurial Learning,  Judge Business School, Univeristy of Cambridge; University of Sunderland; University of Portsmouth; Essex University Business School; Anglia Ruskin University; Laurea University of Applied Science Helsinki and Lahti University.

Oprócz doświadczenia akademickiego, profesor Alan Barrell posiada także bogatą praktykę w działalności biznesowej: przez 30 lat pełnił funkcję prezesa i zasiadał w radach nadzorczych wiodących firm technologicznych, działających w obszarze ochrony zdrowia i produktów medycznych m.in. Baxter Healthcare, MedTech International, Bactest, Eagle Genomics.

Jako inwestor, dyrektor funduszy inwestycyjnych i mentor od lat wspiera startupy z branży technologii cyfrowej oraz Life Science a także zajmuje się komercjalizacją wyników badań naukowych. Przez 6 lat prof. Barrell pełnił funkcję partnera zarządzającego funduszu Venture Capital Fund – Cambridge Gateway Fund.  W 2006 roku został odznaczony Nagrodą Królowej za zasługi w dziedzinie promocji przedsiębiorczości.

Jest także autorem i współautorem licznych publikacji, m.in. przetłumaczonej na język chiński książki „Show Me The Money – How to Raise the Cash to get your business off the ground”. Dodatkowe informacje na temat działalności prof. Alana Barrella można znaleźć na stronie www.alanbarrell.com.

Wizyta prof. Barrella była elementem cyklu spotkań ze światowej klasy ekspertami w dziedzinie innowacyjności i budowy ośrodków innowacji, które pomogą wypracować rozwiązania dla pierwszego systemu innowacji Kampus+, realizowanego na Mazowszu przez firmę ProDevelopment w strategicznym partnerstwie z Politechniką Warszawską i fundacją Kreatywne Mazowsze oraz przy wsparciu merytorycznym partnerów z Uniwersytetu Cambridge. W ramach organizowanych przez Kampus+ spotkań w styczniu b.r. Polskę odwiedził Profesor Raymond Abelin; o jego wizycie można przeczytać TUTAJ.

 

WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI