Warsztaty dla studentów

Fot. www.drogowskazykariery.pl
FacebookTwitterGoogle+LinkedIn

31.03.2016

Fundacja Kreatywne Mazowsze, Fundacja Youth Business Poland oraz zespół CZIiTT PW zapraszają na cykl trzech spotkań, które odbędą się od 11 do 13 kwietnia w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW. Spotkania są częścią Drogowskazów Kariery – ogólnopolskiego programu edukacyjnego, którego celem jest dostarczanie studentom kompleksowej wiedzy na temat rynku pracy i możliwości rozwoju własnej kariery.

Na warsztaty zapraszamy wszystkie osoby mające pomysł, który chciałyby w przyszłości skomercjalizować i przekuć na biznes, ale także tych, którzy po prostu chcieliby dowiedzieć się więcej o zakładaniu i prowadzeniu własnej firmy. W trakcie warsztatów uczestnicy zdobędą wiedzę w zakresie budowy modeli biznesowych, pozyskiwania finansowania dla swojej działalności czy zasad dobrego pitchingu.

 1. Jak stworzyć model biznesowy / prowadzi Marcin Kolczyński oraz przedstawiciel CZIiTT PW / poniedziałek 11.04.2016; godz. 16.00–18.00
 2. Możliwe formy finansowania działania startupów / prowadzi Łukasz Sztern oraz przedstawiciel CZIiTT PW / wtorek 12.04.2016; godz. 16.00–17.30
 3. Zasady dobrego pitchingu / prowadzi Michał Olszewski oraz przedstawiciel CZIiTT PW / środa 13.04.2016; godz. 16.00–17.30

Wszystkie warsztaty odbędą się w budynku CZIiTT PW w Warszawie (ul. Rektorska 4, sala 5.01). W trakcie każdego spotkania przedstawiciel CZIiTT PW opowie o ideach przyświecających realizacji Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferu Technologii PW oraz o możliwościach jakie Centrum oferuje studentom. Przedstawione zostaną także najbliższe wydarzenia i aktywności zaplanowane w CZIiTT PW. Podczas spotkania uczestnicy poznają również wiele ciekawych informacji na temat innowacji, krótką historię Politechniki Warszawskiej oraz dowiedzą się na czym polega wkład uczelni w rozwój nauki i biznesu.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja przez stronę: www.zapisy.drogowskazykariery.pl/warszawa.

drogowskazy_kariery_logo

OPIS WARSZTATÓW:

Jak stworzyć model biznesowy / prowadzi Marcin Kolczyński
poniedziałek 11.04.2016; godzina 16.00-18.00

Masz kreatywne pomysły, które można przekształcić w biznes? Chcesz szybko przetestować, czy mają one szanse na powodzenie? Drogowskazy Kariery i Program Mentoringowy Youth Business Poland zapraszają na warsztat Modele Biznesowe, prowadzony przez mentora biznesowego YBP.

Coraz więcej młodych ludzi ma pomysł na usługę/ produkt lub prowadzi badania naukowe, które mają szanse na przełożenie ich wyników w biznes. Na całym świecie metodologia Business Model Canvas zmienia obecnie sposób w jaki tworzone oraz rozwijane są nowe produkty i usługi. Otoczenie biznesowe w wielu branżach zmienia się szybciej niż kiedykolwiek w historii. W sytuacji tej tradycyjne metody zarządzania firmami często przestaje działać i potrzebne jest, aby szybko i skutecznie zweryfikować swój pomysł.

Celem spotkania jest:

 • poznanie najważniejszych elementów metody Business Model Canvas, która pomaga przedstawić i zanalizować swój pomysł biznesowy na jednej kartce papieru,
 • stworzenie własnej kanwy biznesu i zastanowienie się nad takimi aspektami biznesu jak: potencjalni klienci i ich potrzeby, unikalność pomysłu oraz potencjalny sukces przedsięwzięcia,
 • zapoznanie z Projektem Akceleracyjnym YBP i możliwościami otrzymania bezpłatnego wsparcia od doświadczonego Mentora Biznesu,

Podczas spotkania doświadczysz jak:

 • Projektować modele biznesowe w praktyce
 • Zwiększać efektywność całego modelu biznesowego, modyfikując poszczególne jego elementy
 • Diagnozować nieodkryte potrzeby klienta i tworzyć dla niego propozycję wartości
 • Elastycznie pracować z modelem biznesowym, utrzymując przewagę strategiczną
 • Oceniać modele biznesowe i minimalizować straty poprzez podejmowanie trafnych decyzji strategicznych

Spotkanie poprowadzi Marcin Kolczyński – STRATEGY DESIGNER, TOP MANAGEMENT ADVISOR, CHANGE LEADER, MENTOR YBP. Marcin ma ponad 20 lat doświadczenia w pracy w korporacjach i firmach konsultingowych. Główne obszary specjalizacji to telekomunikacja / media / nowoczesne technologie, jak również branża finansowa, energetyka i FMCG. Zarządzał dużymi projektami transformacyjnymi, opracowywał strategie, tworzył i wdrażał nowe modele biznesowe oraz pomagał dużym i mniejszym firmom w stawaniu czoła zmianom w otoczeniu gospodarczym. W pracy często wykorzystuje narzędzie Business Model Canvas, jako sposób na opracowanie innowacyjnych podejść do rozwoju biznesu. Uczestniczył w budowie paru organizacji od zera. Marcin jest fanem Business Model Canvas, pracuje z tym modelem z klientami oraz z początkującymi przedsiębiorcami w ramach mentoringu Youth Business Poland.

Możliwe formy finansowania działania startupów / prowadzi Łukasz Sztern
wtorek 12.04.2016; godzina 16.00-17.30

W trakcie warsztatu poznamy różne ścieżki finansowania własnej działalności gospodarczej. Zastanowimy się nad wykorzystaniem oczywistych źródeł takich jak fundusze unijne czy poszukiwanie inwestora, ale też i tych mniej oczywistych. Rozważymy możliwości finansowania przedsięwzięć czysto komercyjnych oraz społecznych.

Warsztat da wszystkim uczestnikom możliwość swobodniejszego poruszania się w świecie przedsiębiorców i przygotowania do spotkań z realnym biznesem.

Spotkanie poprowadzi Łukasz Sztern. Łukasz jest dyrektorem Fundacji Kreatywne Mazowsze, realizował szereg działań w zakresie wsparcia innowacji w Polsce. Zarządzał inicjatywą PARP pn. „Skuteczne otoczenie innowacyjnego biznes”, która była wieloaspektowym wsparciem ośrodków innowacji w Polsce. W ramach projektu realizowane były badania analityczne dotyczące najlepszych sposobów zarządzania IOB, identyfikowano i upowszechniano najlepsze praktyki działalności IOB z Polski i Europy, organizowano seminaria oraz wyjazdy studyjne. Od kwietnia 2015 r. zarządza działalnością Fundacji Kreatywne Mazowsze realizując działania wspierające rozwój Województwa Mazowieckiego. Fundacja jest partnerem Politechniki Warszawskiej w realizacji projektu tworzenia ekosystemu innowacji Kampus+.

 

Zasady dobrego pitchingu / prowadzi Michał Olszewski
środa 13.04.2016; godzina 16.00-17.30

Uczestnicy warsztatu dowiedzą się jak skonstruować i przedstawić atrakcyjną, wiarygodną i kompletną prezentację swojego projektu. Michał Olszewski przekaże najważniejsze zalecenia dotyczące selekcji materiału, poprawnego układania go w angażującą całość i właściwego rozpoznawania potrzeb odbiorcy. Sformułowanie dobrej prezentacji dla inwestora czy mediów może zadecydować o sukcesie Twojego przedsięwzięcia!

Michał specjalizuje się w ideacji, tworzeniu i optymalizowaniu modeli biznesowych oraz szkoleniu przedsiębiorców internetowych. Jego doświadczenie obejmuje budowanie innowacyjności w środowisku korporacyjnym. W przeszłości był członkiem zarządu funduszu zalążkowego LMS Invest, wcześniej rozwijał serwisy online dla największych polskich firm medialnych i e-commerce’owych.

Michał jest zaangażowany w liczne projekty związane ze startupami: organizował dwa Startup Weekendy, jako mentor uczestniczył w pięciu kolejnych i współtworzył vlog ZapytajVC. Aktualnie pełni rolę Head Coacha w gdańskim akceleratorze Starter Rocket.

Fot. www.drogowskazykariery.pl

WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI