Warsztaty Kampus+: wizyta prof. Raymonda Abelina

zdjecie2
FacebookTwitterGoogle+LinkedIn

1.02.2016

Na zaproszenie inicjatywy Kampus+ Polskę odwiedzają światowej klasy eksperci w dziedzinie innowacyjności i budowy ośrodków innowacji.  Pomogą oni wypracować rozwiązania dla pierwszego systemu innowacji Kampus+, realizowanego na Mazowszu przez firmę ProDevelopment w strategicznym partnerstwie m.in. z Politechniką Warszawską i fundacją Kreatywne Mazowsze oraz przy wsparciu merytorycznym partnerów z Uniwersytetu Cambridge. Zaproszeni do Polski eksperci podzielą się swoją wiedzą oraz bogatym doświadczeniem zdobytym podczas pracy w największych światowych ośrodkach innowacji.

Pierwszym z zaproszonych gości jest Profesor Raymond Abelin, absolwent Harvard University, Massachusetts Institute of Technology (MIT) oraz Cambridge University. Prof. Abelin przez ostatnie 3 lata realizował program wspierający rozwój przedsiębiorczości oraz innowacji technologicznych w Azji Wschodniej jako Interim Director oraz Deputy Director w Nanyang Technopreneurship Center. Program, oparty na efektywnym transferze technologii z Uniwersytetu w Singapurze oraz sieci współpracy pomiędzy naukowcami, startupami, małymi i średnimi przedsiębiorcami oraz inwestorami to znakomity przykład skutecznego funkcjonowania ekosystemu innowacji.

Prof. Abelin gościł w Polsce od 28 stycznia do 1 lutego br., uczestnicząc w serii warsztatów i spotkań roboczych, podczas których omówione zostały założenia ekosystemu innowacji Kampus+ a także możliwość zastosowania rozwiązań stosowanych w najlepszych zagranicznych ośrodkach innowacji.

WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI