INNOWACJE SPOŁECZNE

JAK DZIAŁAJĄ
INNOWACJE SPOŁECZNE

Innowacje Społeczne to eksperymentalne działania mające na celu poprawę jakości życia ludzi, oraz społeczności, firm, środowisk i  grup społecznych. Mogą one dotyczyć zarówno produktów i usług jak i sposobu pracy czy kreowania nowych zjawisk społecznych. Są to, bardziej skuteczne metody rozwiązywania problemów społecznych, których efektywność biznesowa i model funkcjonowania pozwalają na osiąganie korzyści ekonomicznych.

Innowacje społeczne powstają i funkcjonują na styku sektorów. Czasem bardziej przypominają hybrydę czy też rozwinięcie istniejącej idei niż zupełnie nowy pomysł. Tworzą nowe relacje pomiędzy podmiotami, które wcześniej nie widziały wspólnego pola do działania. Tym samy, tworzą nowe możliwości rozwoju kolejnych innowacji.

Kreatywne Mazowsze planuje rozwijać Innowacje Społeczne we współpracy z partnerami oraz innowatorami zaangażowanymi w rozwój swoich pomysłów. Pragniemy stworzyć ośrodek wspierania, projektowania i rozwijania innowacji społecznych pozwalających na rozwój Mazowsza.

Masz pomysł na innowację społeczną? A może widzisz problem i nie wiesz jak go rozwiązać? Opowiedz nam o tym! Wypełnij formularz!