MG_5734
FacebookTwitterGoogle+LinkedIn

25.11.2015

Dzielnice innowacji, to już rzeczywistość wielu aglomeracji w Unii Europejskiej.  Barcelona, Berlin czy Kopenhaga to miejsca, gdzie konsekwentnie od lat realizowane są projekty, dzięki którym nie tylko zwiększono innowacyjność całych regionów, ale również w znaczący sposób poprawiono jakość życia mieszkańców. Fundacja Kreatywne Mazowsze 12.05.2015 roku we współpracy z Politechniką Warszawską zorganizowała konferencję, której tematem przewodnim były „ Przestrzenie przyszłości- dzielnice innowacji w Polsce i w Europie”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Partnerem merytorycznym konferencji była Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Konferencję, „ Przestrzenie przyszłości – dzielnice innowacji w Polsce i w Europie”, odróżnia od podobnych inicjatyw, to, że była ona nie tylko miejscem, gdzie można było się zapoznać z najnowszymi trendami dotyczącymi kreowania nowoczesnych przestrzeni ale także zdobyć wiedzę konieczną do budowy niekonwencjonalnych rozwiązań w polskich miastach. Celem konferencji była wymiana najlepszych praktyk dotyczących budowy ekosystemu wspierania innowacyjnego biznesu. Podczas jej trwania zagraniczni i polscy prelegenci, , przedstawiciele świata nauki, samorządów oraz biznesu zaprezentowali zagraniczne i polskie przykłady dzielnic innowacji powstałych jako efekt współpracy pomiędzy samorządami a jednostkami biznesowymi. Tematami ich dyskusji były także sposoby tworzenia środowiska sprzyjającego innowacyjności, funkcjonowania działów R&D oraz sposoby finansowania najlepszych rozwiązań w UE.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z konferencji:

Galeria zdjęć 

Galeria video 

Materiały do pobrania

WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI