INFORMACJE PRASOWEMazowsze: innowacje, trendy, wyzwania – co czeka region w 2016 roku?

11.02.2016

Otwarcie nowej perspektywy środków unijnych, zakładającej rozdysponowanie na Mazowszu blisko 9 mld zł, utworzenie systemu regionalnych klastrów kluczowych, inteligentne specjalizacje, proces przedsiębiorczego okrywania czy startupowy ekosystem Warszawy – to przykłady działań, które wpłyną na rozwój regionu w 2016 roku. Fundacja Kreatywne Mazowsze zaprosiła partnerów do współtworzenia publikacji „Mazowsze 2016: innowacje, trendy, wyzwania” i wytypowania najciekawszych przedsięwzięć realizowanych w tym roku.

PobierzMazowsze stawia na innowacje i współpracę

12.10.2015

Najlepsze w historii – w zgodnej opinii organizatorów oraz uczestników – Forum Rozwoju Mazowsza dobiegło końca. 6 edycja przyciągnęła na stadion PGE Narodowy w Warszawie prawie 2000 uczestników. Na trzech scenach odbyło się ponad 60 debat, prelekcji oraz warsztatów poruszających wiele istotnych tematów w kontekście dalszego rozwoju Mazowsza.

Pobierz

 Innowacyjność, finanse, współpraca i rozwój, czyli 6. Forum Rozwoju Mazowsza

29.08.2015

Forum Rozwoju Mazowsza promuje innowacyjność i przedsiębiorczość oraz fundusze europejskie w województwie mazowieckim. Tegoroczna edycja odbędzie się 7-8 października 2015 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Zapraszamy do udziału w ponad 40 debatach i prelekcjach, 10 strefach tematycznych oraz licznych warsztatach i spotkaniach networkingowych.

Pobierz

PobierzKreatywne Mazowsze w najnowszym raporcie wskazuje recepty na zwiększenie innowacyjności w regionach

25.05.2015

Przestrzenie w których mogą się rozwijać innowacje, sieci współpracy między nauką i biznesem, oraz zmiana podejścia centrów badawczych na takie, gdzie nadrzędnym efektem prac ma być wdrożenie rozwiązań do produkcji – to recepty na zwiększenie innowacyjności w regionach, jakie przedstawiło Kreatywne Mazowsze w najnowszym raporcie. Opracowanie jest efektem  konferencji „Przestrzenie przyszłości – dzielnice innowacji w Polsce i w Europie”, która odbyła się 12 maja br. na Politechnice Warszawskiej.

POBIERZMazowsze będzie bardziej kreatywne, dzięki nowoczesnym dzielnicom innowacji i programom regionalnym

13.05.2015

13Mazowsze ma wszystko, by zostać regionalnym liderem innowacji: kreatywnych studentów, najlepsze uczelnie, świetne laboratoria, zapewnione środki finansowe, oraz zdeterminowany samorząd, by inwestować w innowacje. To, czego nam brakuje by wzmocnić innowacyjność gospodarki, to umiejętne wykorzystanie posiadanej infrastruktury, uzupełnienie jej o nowe funkcje, oraz budowa połączeń między światem nauki i biznesu. Obecnie najefektywniejszymi rozwiązaniami w UE wykorzystywanymi do wzmacniania innowacji w gospodarce są dzielnice i przestrzenie innowacji. Takie wnioski płyną z konferencji „Przestrzenie przyszłości – dzielnice innowacji w Polsce i w Europie”, która odbyła się 12 maja br. na Politechnice Warszawskiej.

POBIERZNowoczesne dzielnice naukowo-biznesowe mogą przyspieszyć tempo zmian innowacyjności w polskich regionach

5.05.2015

Nowoczesne dzielnice biznesowo- naukowe w Polsce i w Europie to jeden z tematów wiodących konferencji „Przestrzenie przyszłości – dzielnice innowacji w Polsce i w Europie”, która odbędzie się 12 maja br. w Małej Auli Politechniki Warszawskiej. Organizatorami wydarzenia są Politechnika Warszawska oraz członkowie Kreatywnego Mazowsza – inicjatywy łączącej kluczowe podmioty z Mazowsza: instytucje samorządowe, uniwersytety oraz przedsiębiorstwa.

POBIERZDzielnice innowacji, czyli przestrzenie przyszłości już w maju zawitają do Warszawy

21.04.2015

Dzielnice innowacji, to już rzeczywistość wielu aglomeracji w Unii Europejskiej.  Barcelona, Berlin czy Kopenhaga to miejsca, gdzie konsekwentnie od lat realizowane są projekty, dzięki którym nie tylko zwiększono innowacyjność całych regionów, ale również w znaczący sposób poprawiono jakość życia mieszkańców. Już 12 maja br. w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbędzie się konferencja, której tematem przewodnim będą „Przestrzenie przyszłości – dzielnice innowacji w Polsce i w Europie”.

POBIERZ

POBIERZ„Kreatywne Mazowsze” zaprezentowało swój program na rzecz innowacji podczas posiedzenia zarządu woj. mazowieckiego.

26.01.2015

Celem inicjatywy „Kreatywne Mazowsze”, jest awans województwa mazowieckiego w roku 2020  wśród 50 najbardziej innowacyjnych regionów Europy. Podczas spotkania zaprezentowano najlepsze, wzorcowe regiony, gdzie zaledwie w kilka lat udało się znacząco podnieść poziom innowacyjności, co miało bezpośrednie przełożenie na ocenę poszczególnych regionów, ale również doprowadziło do znaczącego wzrostu PKB i dochodów poszczególnych samorządów.

POBIERZWystartowała inicjatywa „Kreatywne Mazowsze” z programem na rzecz innowacji w woj. mazowieckim

6.11.2014

Województwo mazowieckie w roku 2020 wśród 50 najbardziej innowacyjnych regionów Europy – taki cel przyświeca sygnatariuszom Manifestu Programowego inicjatywy „Kreatywne Mazowsze”, wśród których znaleźli się przedstawiciele samorządów, środowisk akademickich i innowacyjnego biznesu. Swój podpis pod dokumentem złożył min. Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego. „Innowacyjne Mazowsze” jest pierwszą taką inicjatywą, która może na trwale zmienić ocenę innowacyjności w regionie mazowieckim, gdyż nastawiona jest na kreowanie konkretnych, skutecznych rozwiązań i realną współpracę między nauką biznesem i samorządem. Strefa „Kreatywnego Mazowsza” funkcjonowała w ramach V Forum Rozwoju Mazowsza, które odbyło się w dniach 4-5 listopada 2014 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.

POBIERZKreatywne Mazowsze” chce wprowadzić województwo mazowieckie do grona najbardziej innowacyjnych regionów UE

3.11.2014

Czy możliwe jest, by województwo mazowieckie w roku 2020 znalazło się wśród 50 najbardziej innowacyjnych regionów Europy? Inicjatywa „Kreatywne Mazowsze” stawia sobie właśnie taki ambitny cel, a środkami do jego osiągnięcia ma być współpraca między środowiskami naukowymi, władzami lokalnymi, organizacjami pozarządowymi i biznesem. Po raz pierwszy założenia nowej inicjatywy zostaną zaprezentowane podczas V Forum Rozwoju Mazowsza w (4-5 listopada 2014 r.), które odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

POBIERZ